Otázky

...Tak toto vás zaujíma najviac...

Prečo práve Pierko?

Pierko je nádherný symbol. Pre mňa jeden z najkrajších. Najbohatších... Skrýva v sebe neuveriteľné množstvo významov. Najdôležitejším z nich je pre mňa sloboda. Páči sa mi predstava, že proste zaletím, kam ma vánok zaveje. Napokon, presne takto prišlo aj rozhodnutie, že si otvorím masážny salón, a veľmi podobným spôsobom prichádzate aj vy :)

Sloboda so sebou prináša aj ľahkosť. Kto má slobodnú myseľ, toho menej ťaží aj telo. Mojím najväčším prianím je, aby ste odo mňa odchádzali odľahčení... ľahší ako pierko... A nezáleží na tom, či vám pomôže viac masáž, alebo to, že sa o niečo so mnou podelíte.

Ako často je vhodné chodiť na masáž?

Je to veľmi individuálne. Rozhodovať by sme sa však mali vždy na základe toho, ako sa práve cítime

Pokiaľ už pociťujeme na svojom tele fyzické ťažkosti, ktoré nám znepríjemňujú pohyb, spánok, sústredenie, či dokonca pracovný výkon, je ten najvyšší čas na masáž. V takýchto prípadoch nám už ale väčšinou iba jedna masáž úplne nepomôže. Ideálne je chodiť aspoň nejaký čas na masáže pravidelne, čiže 1 - 2 krát do týždňa, kým sa problém nevyrieši, a keď sa vyrieši, tak aspoň 1 - 2 krát do mesiaca, ak nechceme, aby sa časom vrátil. 

Na masáž je dobré chodiť pravidelne aj vtedy, keď fyzické problémy nepociťujeme. Na jednej strane sa nám vďaka tomu môže podariť im predchádzať, a na druhej strane masážou prispievame aj k snahe o udržanie dobrej psychickej pohody a celkovej starostlivosti.

V prípade, že nemáme pocit zlepšenia ani po niekoľkých masážach, alebo sa náš stav zhoršuje, je na mieste vyhľadať lekára. Rovnako je vhodné sa s lekárom poradiť o vhodnosti masáže, ak si nie sme istí naším zdravotným stavom. 

Pracujete aj cez víkendy?

V poslednom čase už ani veľmi nie. V podstate stále pletí to, čo som kedysi odpovedala na túto otázku, že: ak mám dostatok času na odpočinok, potom je mi jedno, ako sa volá deň, kedy pracujem... Lenže časom som zistila, že moji blízki nepracujú podľa toho, ako práve vládzu, a tak jediný čas, ktorý so mnou môžu stráviť, sú práve víkendy. Takže ak práve nie som na víkendovom kurze, školení či online vyučovaní, tak som pravdepodobne so svojimi milovanými, alebo oddychujem, ako zvyšok sveta, v sobotu a v nedeľu.

Ale za opýtanie nič nedáte :)

Chodíte masírovať aj domov alebo do firiem?

Nie, jediné miesto na svete, kde masírujem, je salónik Pierko. Mám na to niekoľko dôvodov, a verím, že ich pochopíte. 

Prvým dôvodom je hygiena. Salónik som zariadila podľa všetkých hygienických naradení, ktoré takéto zariadenie starostlivosti o ľudské telo musí spĺňať. Priestory sú riadne schválené a kontrolované Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, a okrem toho som zariadenie a doplnky starostlivo vyberala aj s ohľadom na to, aby som sa v nich cítila príjemne ja i vy.

Druhý dôvod je praktická stránka. Nie som mobilný masér, a nemám tomu prispôsobené príslušenstvo, ani pokladňu. Naviac aj z časového hľadiska by to pre mňa bolo nevýhodné a energeticky i fyzicky náročnejšie.

Posledným dôvodom je pocit bezpečia. Salónik je zabezpečený kamerovým systémom, alarmom, je obklopený inými prevádzkami, bytmi, a je v centre mesta, kde to dokonale poznám. Predstava, že by som mala sama ísť do neznámeho prostredia je mi nepríjemná, a predstava, že by som klientov masírovala v súkromí môjho domova tiež.

Čo si mám pred masážou vyzliecť?

To, ktoré časti oblečenia sa rozhodnete si pred masážou vyzliecť, a ktoré si necháte na sebe, záleží najmä na tom, ktoré plochy tela si chcete nechať masírovať

Pri masáži chrbta, horných končatín, šije a pliec si stačí vyzliecť odev od pása nahor, pri masáži dolnej končatiny zostáva klient od pása nadol v spodnom prádle a od pása nahor môže byť oblečený, no a pri celotelovej masáži si klient necháva iba spodné prádlo, a nemasírované časti tela má prekryté uterákom alebo plachtou (nie, nemusíte si nič z toho nosiť ;)).

Ako je to so sprchou?

V salóniku Pierko sa nenachádza sprcha. Je to v súlade s aktuálnymi hygienickými normami.

Zvýšená osobná hygiena v pohodlí domova pred a po návšteve masážneho salóna je predsa pre každého samozrejmosťou :)


Tu môžu prestať čítať všetci slušní ľudia. 

Odpoveď na nasledujúcu otázku je určená iba tým, ktorí nie sú dostatočne informovaní o tom, že už jej položením sa dopúšťajú správania, ktoré môže narušiť dôstojnosť osoby, ktorej ju kladú, a zároveň tým vytvárajú neželané zneucťujúce a urážlivé prostredie!


Robíte aj "niečo navyše"?

Nie. V salóniku Pierko sa nedá objednať a ani priplatiť za žiadnu erotickú službu, tantrickú masáž, masáž intímnych partií, senzuálnu masáž, a ani nič podobné. Vzhľadom na to, že to neraz spomínam na všetkých verejne dostupných zdrojoch, považujem za nevhodné všetky otázky podobného obsahu, avšak mnohé z nich už svojou formou dosahujú kritériá sexuálneho obťažovania.

Do pozornosti by som preto chcela dať skutočnosť, že na Slovensku sa za sexuálne obťažovanie považuje verbálne, neverbálne alebo fyzické správanie sexuálnej povahy, ktorého úmyslom alebo následkom je alebo môže byť narušenie dôstojnosti osoby, a ktoré vytvára zastrašujúce, ponižujúce, zneucťujúce, nepriateľské alebo urážlivé prostredie. ( viac v 85/2008 Z. z.) 

To znamená každé nežiaduce správanie sexuálnej povahy, alebo iné, sexuálne založené správanie, ktoré ovplyvňuje dôstojnosť žien a mužov v práci. (Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny)

Každé takéto správanie (ako neprimerané obnažovanie, ponúkanie úplatkov, vulgárne prejavy a iné sexuálne obťažovanie, a to aj prostredníctvom internetu a mobilného telefónu), bude preverované políciou! NAVYŠE telefónne čísla, mená, fotky a prípadné nahrávky/prepisy takýchto pokusov sú zálohované a môžu byť použité ako dôkazový materiál.