Otázky

...Tak toto vás zaujíma najviac...

Prečo práve Pierko?

Toto je skutočne najčastejšie sa vyskytujúca otázka, s ktorou sa pri práci stretávam a je mi potešením na ňu odpovedať. Symbol pierka má pre mňa mnoho významov, no snáď každý z nich nejakým spôsobom vystihuje to, čo sa vo svojom živote, ale aj v salóniku Pierko, snažím dosiahnuť. 

V prvom rade je to symbol ľahkosti. Ako píšem už v úvode tejto stránky, mojím cieľom je, aby odo mňa zákazníci odchádzali skutočne odľahčení, bez pocitu fyzickej, ale aj duševnej ťažoby. Verím, že to je ten správny pocit, ktorý sa má dostaviť po masáži, pokiaľ je vykonaná citlivo, jemne, a možno občas nežne, pretože aj to je v pierku ukryté. 

Pierko pre mňa znamená aj slobodu, ktorú mi to všetko dáva, a ja sa iba nechám unášať vetrom života a sledujem, kam ma zaveje... Pretože aj takto sa dá žiť. Ľahko. Robiť to, čo najviac napĺňa ducha, cítiť sa užitočne, nikomu neslúžiť, ani nikoho neobmedzovať. Jednoducho zo seba dávať to najlepšie, ale iba do takej miery, do akej je to najlepšie pre všetkých zúčastnených. 

Vraví sa, že keď na zemi nájdete pierko, anjeli vám chcú niečo povedať. Keď som hľadala priestory pre svoj masážny salónik, nebola som nikde inde. Na prvý pohľad som sa zamilovala do atmosféry tohto miesta. Prenajala som si ho vo chvíli, keď som ešte ani nemala všetky potrebné oprávnenia. Asi po mesiaci som precitla a zľakla sa, že ich možno ani nedostanem, ale vždy keď som šla okolo tých okien, poletovali mi popod nohy nejaké pierka. Teraz viem, že vtedy sa celý vesmír spojil... a dnes už počúvam od svojich zákazníkov, že: "Pred vašimi dverami je pierko... viete o tom?" Viem! :) To sú moji anjeli strážni. Oni sem chodia radi, lebo tu je niekto veľmi šťastný.

Ako často je vhodné chodiť na masáž?

To, ako často je potrebné chodiť na masáž, je, pochopiteľne, veľmi individuálne. Prvá vec, podľa ktorej by sme sa mali rozhodovať, je náš aktuálny zdravotný stav, a to ako fyzický, tak psychický. 

Pokiaľ už pociťujeme na svojom tele fyzické ťažkosti, ktoré nám znepríjemňujú pohyb, spánok, sústredenie, či dokonca pracovný výkon, netreba nám obyčajne dva krát vysvetľovať, že je ten správny čas navštíviť maséra. V takýchto prípadoch nám už ale väčšinou jedna masáž nepomôže, a je potrebné na nejaký čas zaradiť túto formu regenerácie do nášho pravidelného režimu. Obyčajne sú to 2 až 3 masáže týždenne po dobu, kým nepocítime pozitívne zmeny, čo zvyčajne netrvá dlhšie ako mesiac. 

Keď už sa cítime lepšie, alebo sme sa zle ani nikdy necítili, určite nič nepokazíme tým, že svojmu telu doprajeme pravidelné uvoľnenie. Ako prevencia proti bolesti a svalovému napätiu väčšine z nás úplne postačí vyčleniť si na masáž polhodinku či hodinku, a to raz za dva týždne, alebo raz za mesiac.

Samozrejme, aj tieto časové údaje sú individuálne, a líšia sa v závislosti od konkrétneho problému, nášho veku, citlivosti, schopnosti regenerácie, ale aj druhu a trvania samotnej masáže, a v neposlednom rade, od toho, akým spôsobom trávime čas mimo masážneho stola. 

Podceňovať by sme nemali ani vplyv masáže na stav našej psychiky. Kým niekto potrebuje tlakom masérových rúk uvoľniť svalové napätie, inému prospeje viac relaxácia mysle, ktorá napokon tiež vedie k celkovému uvoľneniu. Ak sa teda cítime unavene, rozhodnutie zájsť si na masáž je správne, a to dokonca aj vtedy, keď nás nič nebolí. Mnohých z nás vďaka pravidelnému odpočinku ani nič bolieť nezačne. 

Pracujete aj cez víkendy?

Pracujem vždy, keď ma niekto potrebuje, a ja sa práve cítim dostatočne silne na to, aby som mu mohla pomôcť. Vôbec svoj čas nedelím na "týždeň" a "víkend". Necítim sa totiž v pondelok inak, ako v piatok. Je mi jedno, ako sa volá deň, keď ma niekto osloví. Počúvam svoje telo a svojho ducha, a tak vždy nájdem správnu odpoveď na to, či potrebujem pár dní iba pre seba, alebo môžem pokračovať v práci bez prestávky. Oddychujem jednoducho vždy, keď sa cítim unavene, a pracujem vždy, keď sa cítim zdravo a plná energie. 

Našťastie, dní kedy nepracujem je naozaj málo, pretože ma masáže tak bavia, že mi silu dodávajú, nie uberajú. Keď ma kontaktujete so žiadosťou o masáž počas soboty, alebo nedele, veľmi rada vám vyhoviem, pokiaľ to nie je zrovna jedna zo sobôt, ktoré mám vyčlenené na externé štúdium psychológie, alebo keď si už naozaj potrebujem dopriať relax a samotu.

Jedným slovom, otváracia doba masážneho salónika Pierko sa prispôsobuje objednávkam, to znamená, že je v súlade s vašimi a mojimi potrebami. Stačí sa ozvať a dozviete sa vždy aktuálne možnosti termínov vašej masáže. 

Čo si mám pred masážou vyzliecť?

To, ktoré časti oblečenia sa rozhodnete si pred masážou vyzliecť, a ktoré si necháte na sebe, záleží najmä na tom, ktoré plochy tela si chcete nechať masírovať. 

Pri masáži chrbta, šije a pliec, brucha alebo hrudníka a pri medovej detoxikačnej masáži si stačí vyzliecť odev od pása nahor, pri masáži horných končatín je nutné obnažiť iba hornú končatinu, rameno a plece, pri masáži dolnej končatiny zostáva klient od pása nadol v spodnom prádle a od pása nahor môže byť oblečený, pri celotelovej masáži si klient necháva iba spodné prádlo a pri masáži tváre a vlasovej časti hlavy sa nemusí vyzliekať vôbec.

V salóniku Pierko nie je vôbec nutné zbavovať sa svojho spodného prádla a nie je na to ani žiadny dôvod, keďže sa tu nenachádza sauna, a ani žiadne iné wellness zariadenie, ktoré by to vyžadovalo. Jediný typ masáže, pri ktorej je odporúčaná nahota, je manuálna lymfodrenáž, avšak ani v tomto prípade to od klientov nie je vyžadované.

Ako je to so sprchou?

V salóniku Pierko sa nenachádza sprcha. Je to v súlade s aktuálnymi hygienickými normami, keďže sa tu nenachádza žiadne wellness zariadenie, ktoré by to vyžadovalo, navyše počet klientov, ktorí sa o použitie sprchy reálne zaujímajú je naozaj veľmi malý. 

V prípade, že by ste sa obávali, že sa vaše oblečenie zamaže od masážneho oleja, môžete byť pokojní. Počas masáže je vaše oblečenie chránené uterákmi, na to určenými, ktorými sa môžete úplne zbaviť mastného pocitu ešte predtým, ako sa oblečiete. Naviac je len na vás, či si vyberiete olej, alebo emulziu, ktorá sa do pokožky úplne vpije.

Na záver len podotknem, že osobná hygiena pred návštevou masážneho salóna je samozrejmosťou, a to aj v salónoch, kde sa sprcha nachádza. Ak sa teda niekto rozhoduje ísť na masáž tesne po tréningu, prípadne po práci, je vhodné vykonať telesnú očistu v pohodlí svojho domova, prípadne vo fitku.

Robíte aj tantru?

Nie. V salóniku Pierko sa nedá objednať a ani priplatiť za žiadnu erotickú službu, tantrickú masáž, masáž intímnych partií a ani nič podobné. 

Je veľmi smutné, že táto otázka sa nachádza medzi často kladenými a ja si kladiem otázku, či sa títo páni tak odvážne pýtajú aj v kaderníctvach či náhodou neponúkajú aj kaderníčky sexuálne služby. A tiež sa pýtam sama seba, čo by asi povedali títo (obyčajne páni vo veku môjho otca, prípadne starého otca) keby sa rovnako niekto správal k ich dcéram a vnučkám... Keby ich blízke mladé ženy v najlepšej viere, že môžu pomáhať ľuďom, s hrdosťou vyštudovali podobný odbor, a potom by ich navštívil pán v strednom veku a bez hanby sa vyzliekol donaha napriek tomu, že bol vyzvaný vyzliecť sa do spodného prádla, prípadne ešte ani nebol vyzvaný k ničomu... A ako by sa im asi páčilo, keby ich milované osoby museli počas práce, do ktorej aj tak vkladajú dosť energie, počúvať zvrhlé reči pánov, ktorých prijímali do svojich priestorov s dôverou a vôľou uľaviť im od bolestí.

Salónik Pierko takmer každý deň kontaktuje niekto, kto má nemravné návrhy a ponúka "príplatky". V budúcnosti preto každé nežiadané a nepovolené nadmerné obnažovanie, ponúkanie úplatkov a sexuálne obťažovanie, a to aj prostredníctvom internetu a mobilného hovoru, bude preverované políciou NAVYŠE telefónne čísla, mená, fotky a prípadné nahrávky takýchto pokusov budú zverejňované!