Masáže

Ako si vybrať vhodnú masáž?


Mnoho ľudí pociťuje, že ich telo by už potrebovalo relax a regeneráciu. Boľavé kríže, opuchnuté nohy, stuhnuté svalstvo, pocit únavy a napätia.... To je len začiatok zoznamu problémov, ktoré sa dajú zmierniť masážou. Na to, do akej miery sa dostaví úľava, však vplýva najmä výber čo najvhodnejšej masáže pre špecifické situácie. V nasledujúcich článkoch sa dočítate všetko, čo potrebujete o rôznych druhoch masáží z aktuálnej ponuky salónika Pierko vedieť na to, aby ste sa rozhodli správne.

Bankovanie

03.08.2020

Vákuové bankovanie je v súčasnosti jedným z najväčších "hitov" masážnych salónov. Niet divu, veď má na organizmus ako lokálne, tak celkové blahodárne účinky, a rozhodne ich nie je málo.

Tejpovanie

02.08.2020

Tejpovanie je pomerne moderná metóda, obľúbená najmä u športovcov, no v súčasnosti sa tejpy tešia obľube aj medzi "obyčajnými smrteľníkmi".

Napriek tomu, že slovo lymfodrenáž v mnohých evokuje pocit, že asi pôjde o niečo drsné a silné, opak je pravdou. Manuálna lymfodrenáž je zrejme pocitovo najjemnejšia forma masáže, akú si dokážete predstaviť. Je to preto, že lymfa, o ktorej pohyb sa počas tejto masáže usilujeme, sa nachádza tesne pod pokožkou, takže pre jej transport je dôležitá...

Medová masáž má pôvod v ruskom liečiteľstve, avšak v posledných rokoch sa v Európe stáva čoraz populárnejšou. Vďaka vlastnostiam medu má táto masáž výrazne detoxikačný účinok, ktorý je možné overiť i voľným okom priamo počas nej. Pôsobením lepivého efektu medu sa počas nej totiž oddeľuje pokožka od podkožia, čím sa nielen prekrví a zbaví odumretých...

Moxovanie

10.08.2019

Moxovanie sa radí medzi tradičné čínske techniky liečenia s účelom dodať stratenú alebo oslabenú životnú energiu (čchi), a vyliečiť tak dlhotrvajúce, vysiľujúce či chronické ochorenia, ktoré vyplývajú z jej nedostatku.


Kedy nemusí byť masáž vhodná?

Návštevu masáže zvážte, prípadne konzultujte s lekárom, pokiaľ máte niektorý z nasledujúcich problémov:


srdcová slabosť/ osoby so srdcovým stimulátorom

krvácavé stavy

horúčkovité ochorenia

gravidita, dojčenie (ak nejde o tehotenskú masáž)

menštruácia (neodporúčajú sa masáže brucha a dolných končatín)

infekčné kožné ochorenia, akútny stav ekzému, psoriázy, mikózy a pod.

kŕčové žily, zjavné prejavy zápalov žíl a trombóz (neodporúčajú sa najmä masáže dolných končatín)

otvorené rany, vredy

čerstvé poúrazové a pooperačné stavy

vysoký krvný tlak

u silových masáží ťažšia osteoporóza

zápaly veľkých kĺbov

stavy po požití alkoholu

rakovina

znížená krvná zrážanlivosť a užívanie liekov ovplyvňujúcich zrážanlivosť krvi, najmä pri bankovaní

Je zakázaná masáž oblastí, kde sa nachádzajú zápalové prejavy, opuchy kože, podkožia, orgánov a lymfatických uzlín (s výnimkou manuálnej lymfodrenáže), TBC ložiská kože, zhubné, alebo nezhubné nádory kože, podkožia, lymfatických uzlín i hlbších tkanív, a tiež masáž pohlavných orgánov.

V súvislosti s používaním masážnych ingrediencií je nevyhnutná opatrnosť u alergikov.

Okrem toho každá masáž môže mať osobitný zoznam kontraindikácií, ktoré sú uvádzané priamo tu, v jednotlivých článkoch. 

Ak si svojím zdravotným stavom nie ste istí, poraďte sa so svojím lekárom.