5 dôvodov prečo som sa vlastne stala masérkou?

30.07.2019

1. Pretože mi to dáva zmysel

Keď som mala 15 rokov som sa po prvý krát stretla s nápadom, napísať list svojmu budúcemu ja. Začínal sa slovami: "Milé budúce ja. Píšem Ti tento list v roku 2009, aby si si spomenulo, kým si bolo pred 10 rokmi..." 

Samozrejme, že ten list som už nikdy nenašla, ale pár mesiacov dozadu mi ho pripomenul jeden seriál, a ja som si spomenula, čo som od seba pred 10 rokmi očakávala... Naopak, nedokázala som si akosi spomenúť, prečo by som si svoj sen nemohla splniť, napriek tomu, že moje posledné roky mi v tom vôbec nepomáhali. :)

Každý, kto sa dostal až sem, asi tuší, že som si napísala list o tom, že chcem byť masérkou. Vždy ma to totiž lákalo. Prvé informácie o svete masáží a terapií som začala nasávať už na konci základnej školy, a dodnes som s tým neprestala. Ak existuje nejaký článok, školenie, blog či video, ktoré v názve nesie slovo "masáž", tak ak som ho nevidela, určite si ho pozriem! 

Odkedy túto prácu robím, neprišiel deň, kedy by som sa necítila šťastne. Nemusím nad tým vôbec rozmýšľať, a aj tak kráčam svetom s pocitom, že takto to má byť, a aj keby sa v mojom živote už nič nezmenilo, tak bol naplnený. 

Chcem, aby čo najviac ľudí, ktorí o návšteve môjho salónika uvažujú, alebo ho už navštevujú, toto vedelo. Majú na to právo, a ak presne niekoho takého hľadajú, rada im to uľahčím. Tiež by som si želala mať jedlo od ľudí, ktorí ho s láskou pestujú, mať oblečenie od tých, ktorí netrpia pri jeho výrobe, a mať každý deň kontakt s čo najviac slobodnými pracujúcimi ľuďmi, ktorí sú aspoň tak naplnení, ako ja. 

2. Pretože som užitočná

Viem, že masér nie je lekár, ani kúzelník. Každému, koho niečo bolí, jedno pohladenie nepomôže. Všetci si vo svojich telách nosíme úplne iné príbehy, starosti a zážitky... Ale napriek tomu si dovolím tvrdiť, že mnoho ľuďom taká masáž veľmi spríjemní deň. Niekomu možno dokonca uľaví od bolesti. A presne toto vedomie ma oprávňuje kráčať zo salónika každý deň hrdo a spokojne. S pocitom, že každý deň si s mojou pomocou niekto dopraje odpočinok a úľavu. Moja práca proste ľuďom slúži a mňa teší, a ja sa cítim užitočne, pretože som tak mladá našla svoje miesto v nekonečnom vesmíre a mám pred sebou celý život na to, aby som sa ešte viac zdokonaľovala a bola ešte užitočnejšia.

3. Pretože nikomu neubližujem a nič neničím

Zažila som iba dve zamestnania. Našťastie - obe iba nakrátko. "Nakrátko" preto, lebo som nikdy nepochopila zmysel toho, aby som tam zostávala a "našťastie" preto, že som netrápila túto planétu zbytočným odpadom ani o deň dlhšie, ako to bolo nevyhnutné pre moje uvedomenie... Dnes už by som si nechcela ani predstaviť, že by som sa za peniaze podieľala na predaji zbytočností, či už osobne, alebo z teplej kancelárskej stoličky. Podsúvať ľuďom denne kilogramy predmetov, ktoré k životu vôbec nepotrebujú a raz (v krátkej budúcnosti) skončia na kope s ostatnými tonami odpadu, ktorý denne produkujeme, ale rozkladá sa celé veky... Som vďačná za to, že mám dve zdravé ruky, ktoré samy o sebe stačia na to, aby som sa dokázala uživiť. Že svojou prácou takmer vôbec neprispievam k trápeniu našej planéty a dúfam, že to tak zostane čo najdlhšie, a že sa ku mne pridá čo najviac ľudí, ktorí to cítia rovnako.

4. Pretože milujem slobodu

A nie len to, že milujem slobodu... Ja ani nerozumiem, prečo by som mala to, čo dokážem robiť sama, robiť v mene niekoho iného a ešte mu za to aj nechávať väčšinu svojej výplaty. Naviac zpravidla niekomu, kto ani nevie, ako sa to, v čom som ja dobrá, robí! 

Nepíšem to sem preto, aby som sa pochválila, a ukázala niekomu, "čo som dokázala", a ani preto, aby som v niekom vyvolávala hnev, alebo závisť... Píšem to preto, že aj ja sama poznám desiatky mladých, aj starších ľudí, ktorí sú naozaj šikovní, ale doplácajú na to, že ich niekto využíva len preto, že nemajú odvahu niečo zmeniť. 

Ja mám dnes, keď toto píšem 25. Vyzerám na 16,5. Na každom úrade, kde som riešila niečo ohľadom živnosti, sa na mňa zo začiatku pozerali pohľadom, akože som rozkošná :D Ale nestretla som zatiaľ ani jedného človeka, ktorý by mi chcel tento proces predĺžiť, znemožniť, alebo čo i len znepríjemniť, za čo som všetkým naozaj vďačná, a zároveň verím, že rovnakú skúsenosť by mali aj ďalší, ktorí to "zatiaľ" ani neskúsili. 

5. Pretože to milujem!!!