Medová masáž

17.04.2021

Medová detoxikačná masáž

Medová masáž má pôvod v ruskom liečiteľstve, avšak v posledných rokoch sa v Európe stáva čoraz populárnejšou. Vďaka vlastnostiam medu má táto masáž výrazne detoxikačný účinok, ktorý je možné overiť i voľným okom priamo počas nej. Pôsobením lepivého efektu medu sa počas nej totiž oddeľuje pokožka od podkožia, čím sa nielen prekrví a zbaví odumretých buniek, ale z vášho organizmu sa dostávajú tiež toxické látky, ktoré v ňom boli nahromadené. Tie často zafarbia med dobiela, čo je pre maséra jasným znamením, že tento typ masáže bol už skutočne potrebný a je vhodné ho zopakovať.

Okrem manuálneho odstránenia toxínov, ktoré masér pomocou medu "vytiahne" na povrch a odstráni z vašej pokožky, je potrebné spomenúť tiež proces celkovej detoxikácie organizmu, ktorý sa masážou naštartuje. Zvyčajne sa tento efekt dostaví už po prvej, prípadne jedinej aplikácii, a je dobré sa naň pripraviť. 

Najintenzívnejšia fáza detoxikačného procesu môže trvať 1 - 2 dni po aplikovaní medovej masáže. V tomto období je vhodné na umývanie masírovaných plôch používať iba čistú vodu a neaplikovať žiadne kozmetické prípravky, pretože by mohli pôsobiť dráždivo na čerstvo otvorené póry. Dôležité je tiež zásobovať telo zvýšeným množstvom tekutín, najmä čistej vody, odľahčiť stravu, a treba počítať tiež so zvýšeným potením, hladom, prípadne únavu, ktorá ale do 2 dní ustúpi a vystrieda ju pocit sviežosti a vitality, a hebká žiarivá pokožka. 

Napriek toľkým priaznivým účinkom a lákavej vôni medu, tento typ masáže nemusí byť pre každého úplne príjemný, či pohodlný. Pocity, ktoré čistenie organizmu prináša, môžu spôsobiť dočasné nepohodlie, navyše u niekoho nepríjemné pocity vyvoláva samotná medová masáž. Tie sa dajú prirovnávať k depilácii, štípaniu či miernemu "mravenčeniu". Tomu sa dá, samozrejme, predísť tak, že sa o svoje myšlienky podelíte s masérom a intenzita masáže sa im prispôsobí. :) Nie je však na škodu vydržať aj viac, ako by ste pôvodne chceli, prípadne masáž zopakovať niekoľko krát, pretože práve vtedy sa dostaví skutočne hĺbková očista.

Med nielen berie, ale aj dáva

Okrem toho, že med "vytiahne" z organizmu škodlivé látky, zároveň ho obohacuje o celý rad vitamínov, minerálov, stopových prvkov, enzýmov i bielkovín. Vďaka svojmu zloženiu je právom považovaný za liek, a to pre celý rad ochorení, od chrípky, cez kožné ochorenia, až po problémy s trávením. Podporuje tiež imunitu a pôsobí upokojujúco na psychiku.

Med, ktorý sa používa na masáž v salóniku Pierko je starostlivo vyberaný a nepochybne ten najlepší. Je zakúpený priamo od včelára a za jeho kvalitu ručí nielen certifikát, ale aj čistota a pokoj našich slovenských lesov. 

Kontraindikácie medovej masáže

Medovú masáž sa neaplikuje pri alergii na med, v oblastiach otvorených rán, pri poškodeniach kože, ekzémoch alebo vyrážkach, pri nádorových ochoreniach, pri krvácavých ochoreniach ako sú žalúdočné vredy a pod., pri vysokom očnom tlaku, pri trombóze, pri infekčných ochoreniach.