Medová a čokoládová masáž

17.04.2021

Medová detoxikačná masáž

Medová masáž má pôvod v ruskom liečiteľstve, avšak v posledných rokoch sa v Európe stáva čoraz populárnejšou. Vďaka vlastnostiam medu má táto masáž výrazne detoxikačný účinok, ktorý je možné overiť i voľným okom priamo počas nej. Pôsobením lepivého efektu medu sa počas nej totiž oddeľuje pokožka od podkožia, čím sa nielen prekrví a zbaví odumretých buniek, ale z vášho organizmu sa dostávajú tiež toxické látky, ktoré v ňom boli nahromadené. Tie často zafarbia med dobiela, čo je pre maséra jasným znamením, že tento typ masáže bol už skutočne potrebný a je vhodné ho zopakovať.

Okrem manuálneho odstránenia toxínov, ktoré masér pomocou medu "vytiahne" na povrch a odstráni z vašej pokožky, je potrebné spomenúť tiež proces celkovej detoxikácie organizmu, ktorý sa masážou naštartuje. Zvyčajne sa tento efekt dostaví už po prvej, prípadne jedinej aplikácii, a je dobré sa naň pripraviť. 

Najintenzívnejšia fáza detoxikačného procesu môže trvať 1 - 2 dni po aplikovaní medovej masáže. V tomto období je vhodné na umývanie masírovaných plôch používať iba čistú vodu a neaplikovať žiadne kozmetické prípravky, pretože by mohli pôsobiť dráždivo na čerstvo otvorené póry. Dôležité je tiež zásobovať telo zvýšeným množstvom tekutín, najmä čistej vody, odľahčiť stravu, a treba počítať tiež so zvýšeným potením, hladom, prípadne únavu, ktorá ale do 2 dní ustúpi a vystrieda ju pocit sviežosti a vitality, a hebká žiarivá pokožka. 

Napriek toľkým priaznivým účinkom a lákavej vôni medu, tento typ masáže nemusí byť pre každého úplne príjemný, či pohodlný. Pocity, ktoré čistenie organizmu prináša, môžu spôsobiť dočasné nepohodlie, navyše u niekoho nepríjemné pocity vyvoláva samotná medová masáž. Tie sa dajú prirovnávať k depilácii, štípaniu či miernemu "mravenčeniu". Tomu sa dá, samozrejme, predísť tak, že sa o svoje myšlienky podelíte s masérom a intenzita masáže sa im prispôsobí. :) Nie je však na škodu vydržať aj viac, ako by ste pôvodne chceli, prípadne masáž zopakovať niekoľko krát, pretože práve vtedy sa dostaví skutočne hĺbková očista.

Med nielen berie, ale aj dáva

Okrem toho, že med "vytiahne" z organizmu škodlivé látky, zároveň ho obohacuje o celý rad vitamínov, minerálov, stopových prvkov, enzýmov i bielkovín. Vďaka svojmu zloženiu je právom považovaný za liek, a to pre celý rad ochorení, od chrípky, cez kožné ochorenia, až po problémy s trávením. Podporuje tiež imunitu a pôsobí upokojujúco na psychiku.

Med, ktorý sa používa na masáž v salóniku Pierko je starostlivo vyberaný a nepochybne ten najlepší. Je zakúpený priamo od včelára a za jeho kvalitu ručí nielen certifikát, ale aj čistota a pokoj našich slovenských lesov. 

Kontraindikácie medovej masáže

Medovú masáž sa neaplikuje pri alergii na med, v oblastiach otvorených rán, pri poškodeniach kože, ekzémoch alebo vyrážkach, pri nádorových ochoreniach, pri krvácavých ochoreniach ako sú žalúdočné vredy a pod., pri vysokom očnom tlaku, pri trombóze, pri infekčných ochoreniach. 

Čokoládová masáž s peelingom 

a hrejivým čokoládovým zábalom

Čokoládová masáž patrí medzi relaxačné masáže, ktoré by som určite odporučila najmä ženám. Jej hlavným benefitom je totiž hebká, omladená a voňavá pokožka

Čokoládová masáž sa začína nanesením prírodného mandľového alebo kokosového oleja na pokožku, a jemným roztieraním po masírovaných plochách, čo sú v prípade čokoládovej masáže chrbát a zadné plochy dolných končatín. Masáž je jemná, relaxačná, a trvá niekoľko minút. Jej cieľom je uvoľnenie napätia v svalstve a pokožke, a príprava tela na ďalšie procedúry. 

Po tejto masáži nasleduje soľný olejový peeling, ktorý odstráni z povrchu pokožky odumreté bunky, prekrví ju, vyčistí póry, a pripraví ich na vstrebávanie blahodarných látok kakaovo olejovej hrejivej hmoty, ktorá je následne po odstránení zvyškov peelingu vmasírovávaná do takto pripravenej pokožky

Masáž čokoládovou hmotou netrvá dlho, aby čokoláda neochladla. Jej úlohou je najmä rovnomerné vtieranie kakaovej hmoty do pokožky. Je zakončená horúcim čokoládovým zábalom, počas ktorého je klientka zabalená do uterákov, a jej pokožka si zatiaľ užíva kakaové naparenie

Na záver je klientka očistená teplými mokrými žinkami, a jej pokožka je ošetrená spevňujúcim, alebo kofeínovým masážnym krémom. Výsledkom celého procesu je nielen odpočinok v príjemne voňavej horúcej čokoládovej hmote, ale aj obnovená pokožka, ktorou sa do tela dostala záplava antioxidantov, vitamínov a endorfínov, za ktoré vďačíme pôsobeniu kakaa. 

Kontraindikáciami čokoládovej masáže, okrem kontraindikácií klasickej masáže, ktorá je jej súčasťou, sú alergie na jednotlivé zložky, ktoré sa pri masáži používajú, ako kakao, soľ, kokosový/mandľový olej a pod.